Тести 68 · 2 тести Власники 76 · 4 відгуки
Найкращий результат: 1-е місце з 8 у 2022 ViBilagare Nordic SUV Winter Tyre Test (розгін на снігу)
Відносна оцінка (0–100): зважене середнє категорій нижче, кожна — 60% тести і 40% відгуки власників (комфорт — 40/60). На основі 2 + 2 тестів і 4 + 18 відгуків власників. Як ми оцінюємо
Hakkapeliitta R5 SUV попереду, 76–72 Мінімальна перевага
Тести 68 · 2 тести Власники 76 · 4 відгуки
Найкращий результат: 1-е місце з 8 у 2022 ViBilagare Nordic SUV Winter Tyre Test (розгін на снігу)
Тести 72 · 2 тести Власники 80 · 18 відгуків
Найкращий результат: 1-е місце з 8 у 2025 Friction Winter Tyre Test (гальмування на мокрому)
Відносна оцінка за категоріями, 0–100. «Чому така оцінка» показує тести й оцінки власників, на яких вона ґрунтується.
| Джерело | X-Ice Snow SUV | Hakkapeliitta R5 SUV |
|---|---|---|
| Професійні тести (оцінка TWG) · 2 / 2 тестів | 70 | 74 |
| Відгуки, знайдені в інтернеті | 74 | 74 |
| Гальмування на сухому (% від найкращої) · 1 спільний тест · перемоги 0–1 | 93% | 96% |
| Керованість на сухому (оцінка тестувальника) (% від найкращої) · 2 спільні тести · перемоги 0–0 | 70% | 70% |
X-Ice Snow SUV: 60% × 70,3 + 40% × 73,7 = 72
Hakkapeliitta R5 SUV: 60% × 73,7 + 40% × 74,3 = 74
| Джерело | X-Ice Snow SUV | Hakkapeliitta R5 SUV |
|---|---|---|
| Професійні тести (оцінка TWG) · 2 / 2 тестів | 57 | 69 |
| Відгуки, знайдені в інтернеті | 80 | 84 |
| Поздовжнє аквапланування (% від найкращої) · 2 спільні тести · перемоги 1–1 | 90% | 90% |
| Гальмування на мокрому (% від найкращої) · 1 спільний тест · перемоги 0–1 | 88% | 100% |
| Керованість на мокрому (% від найкращої) · 2 спільні тести · перемоги 0–2 | 98% | 99% |
X-Ice Snow SUV: 60% × 57,4 + 40% × 80,3 = 67
Hakkapeliitta R5 SUV: 60% × 68,6 + 40% × 83,5 = 75
| Джерело | X-Ice Snow SUV | Hakkapeliitta R5 SUV |
|---|---|---|
| Професійні тести (оцінка TWG) · 2 / 2 тестів | 73 | 75 |
| Відгуки, знайдені в інтернеті | 81 | 85 |
| Керованість на льоду (% від найкращої) · 2 спільні тести · перемоги 1–1 | 97% | 97% |
| Розгін на льоду (% від найкращої) · 2 спільні тести · перемоги 0–2 | 98% | 100% |
| Керованість на снігу (% від найкращої) · 2 спільні тести · перемоги 0–2 | 99% | 100% |
| Розгін на снігу (% від найкращої) · 2 спільні тести · перемоги 2–0 | 100% | 99% |
X-Ice Snow SUV: 60% × 73,2 + 40% × 80,7 = 76
Hakkapeliitta R5 SUV: 60% × 74,8 + 40% × 84,7 = 79
| Джерело | X-Ice Snow SUV | Hakkapeliitta R5 SUV |
|---|---|---|
| Професійні тести (оцінка TWG) | ≈ 70 (оцінка) | ≈ 71 (оцінка) |
| Відгуки, знайдені в інтернеті | 77 | 79 |
X-Ice Snow SUV: 40% × 70,3 (оцінка) + 60% × 76,9 = 74
Hakkapeliitta R5 SUV: 40% × 70,7 (оцінка) + 60% × 79,1 = 76
Немає тестів за категорією «комфорт» для X-Ice Snow SUV. Половину тестів оцінено з оцінок власників — настільки, наскільки власники й тестувальники згодні (кореляція 0,20).
Немає тестів за категорією «комфорт» для Hakkapeliitta R5 SUV. Половину тестів оцінено з оцінок власників — настільки, наскільки власники й тестувальники згодні (кореляція 0,20).
| Джерело | X-Ice Snow SUV | Hakkapeliitta R5 SUV |
|---|---|---|
| Професійні тести (оцінка TWG) · 2 / 2 тестів | 77 | 66 |
| Відгуки, знайдені в інтернеті | ≈ 66 (оцінка) | 84 |
| Акустичний комфорт (% від найкращої) · 2 спільні тести · перемоги 2–0 | 99% | 98% |
X-Ice Snow SUV: 60% × 76,9 + 40% × 66,4 (оцінка) = 73
Hakkapeliitta R5 SUV: 60% × 65,7 + 40% × 83,5 = 73
Немає оцінок власників за категорією «акустичний комфорт» для X-Ice Snow SUV. Половина власників — це середнє власників (66): їхні оцінки за цією категорією майже не збігаються з тестами, тож тести нічого не кажуть про те, як би її оцінили власники.
| Джерело | X-Ice Snow SUV | Hakkapeliitta R5 SUV |
|---|---|---|
| Професійні тести (оцінка TWG) | ≈ 69 (оцінка) | ≈ 71 (оцінка) |
| Відгуки, знайдені в інтернеті | 72 | 78 |
X-Ice Snow SUV: 60% × 68,6 (оцінка) + 40% × 72,2 = 70
Hakkapeliitta R5 SUV: 60% × 70,7 (оцінка) + 40% × 78 = 74
Немає тестів за категорією «зносостійкість» для X-Ice Snow SUV. Половину тестів оцінено з оцінок власників — настільки, наскільки власники й тестувальники згодні (кореляція 0,36).
Немає тестів за категорією «зносостійкість» для Hakkapeliitta R5 SUV. Половину тестів оцінено з оцінок власників — настільки, наскільки власники й тестувальники згодні (кореляція 0,36).
| Джерело | X-Ice Snow SUV | Hakkapeliitta R5 SUV |
|---|---|---|
| Відгуки, знайдені в інтернеті | 73 | 79 |
| Джерело | X-Ice Snow SUV | Hakkapeliitta R5 SUV |
|---|---|---|
| Професійні тести (оцінка TWG) · 2 / 2 тестів | 73 | 72 |
| Витрата пального (% від найкращої) · 1 спільний тест · перемоги 1–0 | 98% | 98% |
| Опір коченню (% від найкращої) · 1 спільний тест · перемоги 0–1 | 96% | 100% |
| Категорія | Michelin X-Ice Snow SUV | Nokian Hakkapeliitta R5 SUV |
|---|---|---|
| Відносна оцінка | 72 | 76 |
| Сухе покриття | 72 | 74 |
| Мокре покриття | 67 | 75 |
| Сніг | 76 | 79 |
| Комфорт | 74 | 76 |
| Акустичний комфорт | 73 | 73 |
| Зносостійкість | 70 | 74 |
| Керованість (власники) | 73 | 79 |
| Економічність | 73 | 72 |
Більше — краще. Відносна оцінка залежить від ваших пріоритетів нижче; оцінки категорій не змінюються.
Зчеплення на мокрому починається з «Важливо». Знос тут починається з «Нейтрально»: тести виміряли його щонайбільше для однієї з двох шин, тож він спирається на відгуки власників. Рухайте повзунки — оцінки оновлюються одразу.
X-Ice Snow SUV
Hakkapeliitta R5 SUV
Для кожної дисципліни: середній % від найкращої шини в усіх тестах, де були обидві шини, і скільки з цих тестів виграла кожна. Рядки «Різні тести» порівнюють результати з окремих тестів.
У загальних заліках спільних тестів (усього 2) Michelin X-Ice Snow SUV та Nokian Hakkapeliitta R5 SUV мають рахунок 02.
| Дисципліна | Категорія | X-Ice Snow SUV | Hakkapeliitta R5 SUV | Δ | Порівняння |
|---|---|---|---|---|---|
| Гальмування на сухому | Сухе покриття | 93% | 96% | −2,8 | 0–1 в 1 спільному тесті Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
| Керованість на сухому (оцінка тестувальника) | Сухе покриття | 70% | 70% | 0,0 | 0–0 в 2 спільних тестах Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
| Поздовжнє аквапланування | Мокре покриття | 90% | 90% | 0,0 | 1–1 в 2 спільних тестах Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
| Гальмування на мокрому | Мокре покриття | 88% | 100% | −11,9 | 0–1 в 1 спільному тесті Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
| Керованість на мокрому | Мокре покриття | 98% | 99% | −1,3 | 0–2 в 2 спільних тестах Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
| Керованість на льоду | Сніг | 97% | 97% | −0,6 | 1–1 в 2 спільних тестах Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
| Розгін на льоду | Сніг | 98% | 100% | −2,2 | 0–2 в 2 спільних тестах Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
| Керованість на снігу | Сніг | 99% | 100% | −1,1 | 0–2 в 2 спільних тестах Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
| Розгін на снігу | Сніг | 100% | 99% | +0,8 | 2–0 в 2 спільних тестах Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
| Акустичний комфорт | Акустичний комфорт | 99% | 98% | +1,0 | 2–0 в 2 спільних тестах Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
| Витрата пального | Економічність | 98% | 98% | +0,7 | 1–0 в 1 спільному тесті Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
| Опір коченню | Економічність | 96% | 100% | −3,6 | 0–1 в 1 спільному тесті Найновіший: 2022 ViBilagare Nordic SUV Winter Tyre Test · 235/55 R18 |
| Також опубліковано тестувальниками (не входить в оцінку) | |||||
| Ціна | Вартість | 62% | 65% | −3,9 | 0–1 в 1 спільному тесті Найновіший: 2022 ViBilagare Nordic SUV Winter Tyre Test · 235/55 R18 |
| Загальне місце | Загалом | #5/8 | #4/8 | – | 0–2 в 2 спільних тестах Найновіший: 2025 Friction Winter Tyre Test · 235/60 R18 |
Теми з відгуків власників, знайдених в інтернеті — це не думка TireWheelGuide.
| Параметр | A · Michelin X-Ice Snow SUV | B · Nokian Hakkapeliitta R5 SUV |
|---|---|---|
| Категорія | Зимові шини | Зимові шини |
| Тип авто | Позашляховик і 4x4 | Позашляховик і 4x4 |
| Доступні розміри | 90 | 70 |
| Діаметри дисків | 16″ – 22″ | 16″ – 22″ |
| Етикетка ЄС: зчеплення на мокрому | E | D |
| Етикетка ЄС: енергоефективність | B у 56% розмірів | B у 91% розмірів |
| Етикетка ЄС: зовнішній шум | 69–71 дБ | 71–73 дБ |
| Глибина протектора | — | 9,5 mm (12/32″) |
| Боковина | — | Black Side Wall |
| Макс. тиск | — | 3,2–3,5 bar (47 - 51 psi) |
| Спільні розміри | 59 | 59 |
Michelin X-Ice Snow SUV
Nokian Hakkapeliitta R5 SUV
Невелика перевага: Nokian Hakkapeliitta R5 SUV — краща за мокре покриття, керованість і зносостійкість. Там, де Michelin X-Ice Snow SUV попереду, перевага менша за 3 бали.
Nokian Hakkapeliitta R5 SUV має 75 проти 67 у категорії «мокре покриття».
Nokian Hakkapeliitta R5 SUV має 79 проти 73 у категорії «керованість».
Nokian Hakkapeliitta R5 SUV має 74 проти 70 у категорії «зносостійкість».
Nokian Hakkapeliitta R5 SUV має 79 проти 76 у категорії «сніг».
Michelin X-Ice Snow SUV перемогла в 2 із 2 спільних тестів (розгін на снігу).
Nokian Hakkapeliitta R5 SUV, 75 проти 67 за нашою оцінкою «мокре покриття».
Жодна, за нашими даними: 72 проти 74 за оцінкою «сухе покриття», різниця менша за 3 бали.
Nokian Hakkapeliitta R5 SUV, 79 проти 76 за нашою оцінкою «сніг».
Жодна, за нашими даними: 73 проти 73 за оцінкою «акустичний комфорт», різниця менша за 3 бали.
Жодна, за нашими даними: 74 проти 76 за оцінкою «комфорт», різниця менша за 3 бали.
Nokian Hakkapeliitta R5 SUV, 74 проти 70 за нашою оцінкою «зносостійкість».
Жодна, за нашими даними: 73 проти 72 за оцінкою «економічність», різниця менша за 3 бали.
Оцінка кожної категорії поєднує два незалежні джерела. 60% — професійні тести шин (гальмівний шлях, час кола, вимірювання шуму): кожен результат порівнюємо з усіма іншими шинами в тому самому тесті, новіші тести важать більше. 40% — відгуки власників, знайдені в інтернеті, з поправкою на те, наскільки щедро оцінює кожен сайт. Обидва джерела на одній шкалі: середня протестована шина отримує 70, найкраща — 100. Якщо для шини є лише одне з джерел, відсутню половину оцінюємо за іншою, і оцінка лишається ближчою до середньої; без дорожнього тесту й менш ніж із п’ятьма відгуками власників оцінки поки немає.
Виняток — керованість: тести вимірюють її в оцінках для сухої та мокрої дороги, тож окремий рядок спирається лише на оцінки власників і спочатку має меншу вагу.
Думки спільноти з Reddit і форумів наведено лише для контексту — вони не впливають на оцінку. Повна методика